PIOTR MATEJUK BIO

 

Hipnoterapeuta, trener, założyciel Hypnosis Poland Academy, współtwórca Profesjonalnej Szkoły Hipnoterapii, doktorant w Instytucie Psychologii PAN, certyfikowany przez American School of Clinical Hypnosis oraz International Hypnosis Association. Piotr dba nie tylko o to, co robi, ale także o konsekwencje swoich działań. Pomaga w skuteczny, ale i niezwykle empatyczny i przemyślany sposób zagłębiać tajemnice podświadomości, dzięki czemu zmiana jest nie tylko możliwa, ale także trwała. W swojej pracy stawia na autentyczność, zasady etyczne oraz tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla swoich klientów. To, co go wyróżnia to sposób w jaki pracuje. Na sesjach czy warsztatach łączy ze sobą różne podejścia, dzięki czemu może zaproponować narzędzia, które rzeczywiście w danej chwili są najbardziej właściwe.

W swojej pracy nie ogranicza się jedynie do hipnoterapii, uważa bowiem, że bardzo ważne jest posiadanie szerszej perspektywy. Pomaga w przejściu przez głębokie procesy, co zostało docenione przez jego licznych klientów, którzy stworzyli slogan bardzo wiele mówiący o jego pracy - „Życie przed Michiniowcem i życie po Michiniowcu” (Piotrek bowiem mieszka w Bieszczadach, a konkretniej w wiosce Michiniowiec).

Bezpieczna przestrzeń to jeden z aspektów niezwykle istotnych w jego pracy. Uważa, iż to, co najczęściej uzdrawia w pracy z ludźmi to relacja terapeutyczna. Kluczowe jest więc zaufanie i przestrzeganie zasad etycznych w pracy z drugim człowiekiem. To też przekazuje swoim kursantom oraz osobom, które kształci na hipnoterapeutów. Jeśli dostrzega, iż ktoś potrzebuje dłuższej relacji terapeutycznej - informuje o tym, bez zbędnego mydlenia oczu.

Prywatnie człowiek o wielkim sercu, dbający o relacje i dostrzegający potencjał w innych ludziach. Ma głęboki kontakt ze swoją intuicją, dzięki czemu może pomóc klientom nawet jeśli oni sami nie do końca są w stanie określić, co jest powodem cierpienia w ich życiu. Hipnoterapia fascynuje go, zwłaszcza fakt, iż działa szybko i pozwala na uświadomienie sobie tego, co do tej pory pozostawało niewiadome. To zaś pomaga w uleczeniu źródła danego problemu.

Piotr występuje w mediach jako ekspert hipnoterapii. Gościł do tej pory m.in. w Pytaniu na Śniadanie, Programie 3 Polskiego Radia, TOK FM czy Superekspressie.

Piotr jest głęboko zaangażowany w sztukę hipnozy. Jest bardzo wykwalifikowanym profesjonalistą, cechuje go olbrzymia ciekawość, troska i dbałość o szczegóły. Wychodzi poza schemat i posiada bardzo nowoczesne zrozumienie tematu oraz niezwykle szeroki wachlarz narzędzi pozwalających mu osiągnąć zmianę u swoich klientów.

Jørgen Rasmussen

Międzynarodowy Trener NLP i Hipnozy, autor książki „Provocative Hypnosis”

TOP

Chcesz porozmawiać o hipnoterapii bezpośrednio? Zostaw swój numer, a skontaktuję się z Tobą